Miskolc 18.4°C
Miskolc 18.4°C

A Ferencváros–Diósgyőr összecsapás parázs hangulatú, fordulatos találkozót hozott a Fizz Liga 7. fordulójának nyitómérkőzésén. A Diósgyőri VTK sokáig úgy tűnt, három ponttal távozhat a Groupama Arénából, ám Gruber Zsombor duplája megmentette a bajnoki címvédőt a vereségtől. A végeredmény: 2–2.
A találkozó első félideje egyértelmű hazai mezőnyfölényt hozott, de a gólokat a vendégek szerezték. A diósgyőriek már korán jelezték, nem feltett kézzel érkeztek a fővárosba: előbb egy les miatt érvénytelenített találattal, majd a 33. percben egy remekül kivitelezett ellentámadással, amelynek végén a 21 éves Babos Bence megszerezte idénybeli negyedik gólját.
A félidő végére sem változott a játék képe – Fradi-nyomás, diósgyőri kontrák. Az egyik ilyen végén Elton Acolatse indult meg egy hazai szöglet után, lefutotta a védelmet, kicselezte a kifutó Dibuszt, majd higgadtan a kapu közepébe gurított, ezzel 0–2-re módosítva az állást.
A szünetben Robbie Keane drasztikus lépésre szánta el magát: négy cserét hajtott végre, hogy felrázza csapatát. A második félidő még egyoldalúbb lett, a Fradi szinte teljesen beszorította ellenfelét. A 68. percben a friss erőként beálló Gruber Zsombor szépített, majd a 91. percben ismét ő villant – második góljával egyenlített, és ezzel a góllövőlista élére is ugrott hat találattal.
A zöld-fehérek számára ez már a második hazai bajnoki volt zsinórban, amit nem sikerült megnyerni, így korántsem ideális előjelekkel várják az Európa-liga csoportkörének rajtját, amelyre csütörtök este kerül sor a Viktoria Plzen ellen.
A Diósgyőr ezzel négymeccses veretlenségi sorozatát folytatta – két győzelem és két döntetlen a mérleg –, és továbbra is az idény egyik kellemes meglepetéscsapata.
Fizz Liga, 7. forduló:
Ferencváros-Diósgyőri VTK 2-2 (0-2)
Groupama Aréna, 11 769 néző v.: Bogár
gólszerzők: Gruber (68., 91.), illetve Babos (33.), Acolatse (45+2.)
sárga lap: Gruber (77.), Ötvös (88.), illetve Sajbán (65.), Saponjic (75.)
Ferencváros: Dibusz – Gartenmann, Raemaekers, Szalai G. (Ötvös, a szünetben) – Keita (Makreckis, a szünetben) – Cadu, Tóth A., Kanichowsky (Abu Fani, a szünetben), Nagy B. (Gruber, a szünetben) – Varga B., Yusuf (Pesic, 64.)
Diósgyőr: Sentic – Gera D., Kecskés, Tamás, Demeter – Esiti, Vallejo – Babos (Jurek, 73.), Keita (Croizet, 83.), Sajbán (Saponjic, 69.) – Acolatse (Holdampf, 83.)