Miskolc 17.2°C
2026 Június 15. - Hétfő
Megállítva
70
Miskolc 17.2°C
2026 June 15. - Hétfő

Búcsúzott a DVTK a kézilabda Magyar Kupától

2025.09.18.

Véget ért a DVTK számára a 2025/2026-os Magyar Kupa-szereplés, miután Apatóczky Máté együttese alulmaradt az Ózd ellen a sorozat második fordulójában.

A találkozót lendületesen kezdte a diósgyőri gárda, és az első félidőben sikerült is magabiztos előnyt kialakítani. A félidő hajrájára ugyan csökkent a különbség, de így is a vendégek mehettek előnnyel a pihenőre: 13–12 állt az eredményjelzőn a szünetben.

A fordulást követően ismét a piros-fehérek diktálták a tempót, és növelték is előnyüket, ám a 38. percben jött a mérkőzés fordulópontja. Pócs Kristóf harmadik kiállítását követően piros lapot kapott, így a DVTK elveszítette egyik legfontosabb védőjét. Az emberhátrányos szituációk és a folyamatos kiállítások egyre inkább megnehezítették a diósgyőriek dolgát, amit az ózdiak könyörtelenül ki is használtak.

A hazai csapat átvette a vezetést, és bár a DVTK próbált visszazárkózni, a hajrában már nem volt elegendő ereje a fordításhoz. Így a piros-fehérek számára véget ért a kupakaland a második fordulóban.

A folytatásra azonban nem kell sokat várni: a bajnokságban szombaton hazai pályán fogadja a DVTK a Mezőkövesdet, ahol újabb lehetőség nyílik a javításra.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram