Miskolc 24.2°C
2026 Június 6. - Szombat
Megállítva
70
Miskolc 24.2°C
2026 June 6. - Szombat

Pénzt szórtak az autóból menekülés közben az álrendőrök az M30-ason

2026.05.09.

Banki alkalmazottnak és rendőrnek adták ki magukat azok a csalók, akik több mint 28 millió forintot szereztek meg egy arnóti férfitól Borsodban. Az ügy különösen filmszerű fordulatot vett, amikor a menekülő álrendőrök szó szerint pénzt dobáltak ki az autó ablakán, miközben a valódi rendőrök üldözték őket az M30-as autópályán.


A történet egy telefonhívással kezdődött: a csalók banki biztonsági szakembernek adták ki magukat, és azt állították a sértettnek, hogy feltörték a bankszámláját. Ezután egy másik férfi „rendőrként” kapcsolódott be a beszélgetésbe, aki meggyőzte az arnóti lakost arról, hogy pénzét egy „biztonságos” számlára kell utalnia. A férfi több mint 8 millió forintot át is utalt a csalóknak.

Az átverés itt még nem ért véget. A csalók később arra is rávették az áldozatot, hogy vegye fel a bankszámláján maradt több mint 20 millió forintos megtakarítását, majd azt személyesen adja át „megőrzésre” két álrendőrnek Arnót külterületén. A sértett eleget tett a kérésnek, a pénzzel pedig a csalók elhajtottak.


A Miskolci Rendőrkapitányság munkatársai azonban már figyelték a két férfit. A 40 éves göncruszkai és a 29 éves abaújkéri gyanúsított észrevette a rendőröket, és menekülni kezdett. Útközben több millió forintot szórtak ki az autóból, majd Szikszó közelében, az M30-as autópályán balesetet szenvedtek.

A rendőrök elfogták a két férfit, akiket csalás bűntettének gyanújával hallgattak ki. Őrizetbe vették őket, és kezdeményezték letartóztatásukat is. A nyomozók a több mint 20 millió forintnyi készpénzt lefoglalták. A hatóságok szerint a gyanúsítottak más vármegyékben is követhettek el hasonló bűncselekményeket.

Fotó: police.hu

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram