Hosszú évek teltek el anélkül, hogy érdemben megújultak volna a városban kihelyezett utcabútorok. Tavaly ezt az elmaradást is pótolta a városvezetés és számos városrész kapott új berendezéseket.
Még annak idején 2019-ben egy fontos ígérete volt a jelenlegi városvezetésnek, hogy a gigaberuházások (Diósgyőri vár, Ellipsum) helyett emberközeli, az emberek mindennapi életét pozitívan befolyásoló fejlesztéseket kíván megvalósítani. Ennek az elképzelésnek a jegyében újultak meg olyan jelentős turisztikai desztinációk mint, Miskolctapolca vagy az Avasi kilátó és az Avas-tető, de ennek részeként alakult át a Népkert is és kerültek városszerte új utcabútorok a közterületekre.
Tavaly novemberben jelentették be, hogy több száz új köztéri berendezés érkezik Miskolcra. Ez annakvolt köszönhető, hogy Miskolc takarékosan költötte el az előző ciklusban megnyert Terület- és Településfejlesztési Operatív Program pályázati forrásait, így mintegy kilencszáz millió forintot fordíthat zöldítésre, parkosításra, a közterületek rendezésére és rendbetételére. Így összesen 160 új padot, 80 darab biciklitárolót és több mint 100 új szemétgyűjtő edényt helyezhettek ki a szakemberek. Emellett a város több pontjára asztalokat is telepíthettek.
Amint megérkeztek az új bútorok, meg is kezdődött azok kihelyezése. A padokat elsősorban a Széchenyi utcára, a Szent István térre, az Erzsébet térre, a Hősök terére, a Vörösmarty térre, a Mancs térre, valamint a Népkertbe és a Hejőligetbe, valamint Miskolctapolcára telepítették.
Akkor Dr. Simon Gábor a Velünk a Város frakcióvezetője elmondta, hogy a jelenlegi városvezetés arra törekszik, hogy valamennyi helyi fejlesztés emberközeli legyen. Felidézte azt is, hogy: ehhez mérhető volumenben utoljára csak a kilencvenes években érkezett a városba ennyi utcabútor.
Czifrusz Natália főkertész a beszerzések kapcsán kifejtette, hogy: “Fontos, hogy a közterületek használatát ezzel is ösztönözzük, hogy az emberek pihenésre és rekreációra használják ezeket a területeket. Legyen hová kidobniuk a szemetet, és persze a szeméttárolók is megfelelő állapotban legyenek hozzá. Azt tapasztaljuk, hogy növekvő igény mutatkozik a kerékpártámaszokra is. Egyre többen állnának meg pihenni a belváros legkülönfélébb pontjain, ha számos esetben épp nem a padlábhoz vagy a közeli díszfához kellene kikötözniük a biciklit”.
Akkor megtudtuk azt is, hogy a belvárosból beszedett régi utcabútorok sem kerülnek kidobásra, felújítást követően a város más részein kerülnek kihelyezésre, így a beruházás előnyeiből nemcsak Miskolctapolca és a belváros, de sok más városrész is profitált.
Forrás: https://borsod24.hu/