Miskolc 24.2°C
2026 Június 6. - Szombat
Megállítva
70
Miskolc 24.2°C
2026 June 6. - Szombat

Új vezető a vármegye élén: átadták a rendőrfőkapitányi beosztást

2026.05.29.

Június 1-jétől ismét dr. Kiss Attila Tamás rendőr vezérőrnagy vezeti a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányságot. A vezetői beosztás ünnepélyes átadására csütörtökön került sor Miskolcon, ahol a leköszönő főkapitány, Czinege László rendőr dandártábornok közel négy évtizedes szolgálat után búcsúzott a testülettől.

Az ünnepélyes állománygyűlésen a rendőrség és a belügyi vezetés mellett jelen voltak az igazságszolgáltatás, a társszervek, valamint Miskolc város vezetői is. A rendezvény egyúttal lehetőséget adott arra, hogy elismerjék Czinege László több évtizedes szolgálatát, aki kérésére nyugdíj előtti rendelkezési állományba kerül.

A leköszönő főkapitány ünnepélyes keretek között adta át a csapatzászlót utódjának, dr. Kiss Attila Tamás rendőr vezérőrnagynak, aki nem ismeretlen a vármegyében. Korábban már betöltötte a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei rendőrfőkapitányi tisztséget, emellett a magyar rendészeti és idegenrendészeti igazgatás több meghatározó vezetői pozíciójában is dolgozott.

Az eseményen részt vett Tóth-Szántai József polgármester is, aki gratulált az új főkapitánynak kinevezéséhez, és megköszönte Czinege László munkáját. A városvezető közösségi oldalán úgy fogalmazott: sok erőt és jó egészséget kíván az új rendőri vezetőnek, míg a leköszönő dandártábornoknak köszönetet mondott szolgálatáért.

A vezetőváltás egy olyan időszakban történik, amikor Miskolc és a vármegye közbiztonsága kiemelt figyelmet kap. Az elmúlt hónapokban több új intézkedés is indult a városban a rendészet és a rendőrség együttműködésének erősítésére, a közterületi jelenlét növelésére és a lakosság biztonságérzetének javítására.

A városvezetés részéről többször elhangzott: a közbiztonság nem pártpolitikai kérdés, hanem a miskolci emberek mindennapi életét meghatározó ügy. Éppen ezért különösen fontos, hogy a város, a rendőrség és a társszervek között továbbra is szoros szakmai együttműködés működjön.

Dr. Kiss Attila Tamás kinevezése egy olyan vezető visszatérését jelenti, aki már ismeri a vármegye sajátosságait és a helyi kihívásokat. A következő időszak egyik legfontosabb feladata az lehet, hogy az elmúlt évek eredményeire építve tovább erősödjön a közbiztonság Borsod-Abaúj-Zemplénben és Miskolcon egyaránt.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram